obdrží od rady městské.
Kapituly o mordiech a přispojení muk jich a o pokutách
Mord tiem zvláště dělí se od vraždy, že má k sobě přispojený lúpež, jenž slove verraubcizojazyčný text, protož tenť právě slove mordéř, kterýžto když druha zabie, sbožie od něho béře. Ale ktož bez zabitie statek béře, lúpežník slove. Ale vražedlník slove, jenž z hřiechu pro pomstu vezma mrzkost neb malé váženie, nebo z sváru v krčmě nebo jinde učiněného s druhým bojuje, zabie jej. A takéť z toho mordéř slove, ktož spícieho na luoži neb odpočievajícieho, neb za stolem jednacieho, nebo v lázni se myjícieho zabie.
Opět hospodář také podruha nebo hostě a zase podruh nebo host hospodáře pro vzetie sbožie udávě, mordéř slove. Protož ktož by koli s rozmyslem žalobu čině jiného očekávaje z pychu jej zabil, mordéř muože slúti. A takový uteče li hned, když umrtvený bude pohřeben, jednú má býti pohnán a hned zapsán plným právem.
O zapsání vražedlníka a lúpežníka
Vražedlník nebo lúpežník po tři soudy ve čtyřech nedělech pohnán jsa, jestliže ještě za dvě neděli v čtvrtém soudu se nepostaví, má zapsán býti.
Muka mordéře
Mordéř zajisté koni jsa přivázán, po uliciech má vláčen býti, a potom zbit na kolo. Ale vražedlník a lúpežník mají od meče umřieti. Ale ktož jest radou neb z peněz zjednal druha zabití, muku ne prosté vraždy, ale kteráž na mordéře slušie, podstúpí. Ačkoli mordéř jednú jsa pohnán, hned zapsán bývá, avšak to má býti rozuměno, když se stane