[61]číslo strany rukopisujeho kolivěk mučili, nemohlo nikda pohasnúti.
Píše svatý Augustin, ež buoh skrzě svatého Ščepána mnoho divuov učinil a zvlášče šest umrlých z mrtvých křiesil a mnoho nemocných uzdravil. A to sobě lidie pro náboženstvie biechu vzěli, ež na oltář svatého Ščepána kvietie kladiechu[263]slova kvietie kladiechu zapsána jinou, soudobou rukou in margine a odtad vezmúc, když na nemocné položili, inhed uzdraveni byli. A zvlášče[264]původně zapsáno „wlaſſcze“, „z“ nadepsáno jinou, soudobou rukou když odtad kvietie jednú vzemše, jednéj slepéj ženě na oči položili, inhed na tom miestě prozřěla a svatému Ščepánu poděkovala.
Život svatého Jana apoštola a euvanjelisty[265]in margine mladší rukou: sv. Jana evangesta
Svatý Jan evanjelista, jehožto jest vlášče miloval Ježíš, po těch časiech, jakž jest svuoj svatý slib spasitel svatým apoštolóm splnil i jim ducha svatého s nebe seslal, když sě apoštoli po světu rozešli, tehda svatý Jan sě odtad pozdvih, do té vlasti, jiejžto Azia dějí, šel a tu svatú vieru vzplodiv, slavně mnoho kostelóv načinil. To ciesař Domicianus, jenž pohan bieše, uslyšav, ve vrúcí olej jeho vsaditi kázal, aby jeho tak zahubil. Ale jakž buoh chtěl, odtad beze všeho úraza vyšel. To ciesař uzřěv, jež ot buožieho slova kázanie nikakž přěstati nechtěl, kázal jeho ciesař do jednoho dalekého mořského ostrova pryč zaslati. A tak tu v jednotě bydle, knihy podlé zjěvenie Jezukristova o budúcích tajných věcech napsal.
A toho léta když ciesař s tohoto světa sšel, a což bylo za něho ustaveno, proto jež jeho Římené nemilováchu, po jeho smrti vše bylo otvoláno. A tak jakež jest byl svatého Jana s hanbú pryč