Komuž se zdá, by klúbové ramen jeho zmocněli, nalezneť moc proti nepřátelóm a vítězstvie. Pakli jest chudý, nalezne dielo užitečné a libé. Pakli kto vidí ty klúby zemdlelé a zchuravělé a že je kto stiská, bude se báti nepřátel a bude od nich súžen. Vidí li to chudý, v nemoc upadne.
Rozdiel sedmdesátý a druhý, o paží súd indiských etc.cizojazyčný text
Spatří li kto ve snách, že paže jeho zmocněly sú, jest li král, bude posílen proti nepřátelóm. A má li syna nebo bratra, uzří na nich radost, kteréž žádal. Pakli to vidí obecný člověk, poraduje se zčestí syna nebo bratra svého. Pakli to žena spatří, uzří užitek muže svého. Pakli kto vidí, že zemdlela ramena nebo ztenčena, jest li král, utrpí rytierstvo jeho a v neduh a strast upadne anebo syn anebo bratr jeho. Pakli to uzří obecný člověk, zemdlé proti nepřátelóm a bolest na sobě nebo na synu nebo na bratru počije. Uzří li to žena, otlúčena bude ot muže anebo ovdovie.
Rozdiel sedmdesátý a třetí, o paží rozsudek perských a ejiptských etc.cizojazyčný text
Vidí li kto ve snách, že paže jeho ztenčaly nebo zchuravěly, jest li pravá, věčie bude žalost, neb taky všech žádostí svých bude zbaven a ztratí bratra nebo prvnieho z svých služebníkóv. Pakli se komu zdá, že je napravuje lékařstvím a že jima pachtí udatně, bude zbaven zámutku s prací. Pakli kto vidí, že sú mocné a tlusté, nalezne moc a chválu v svém požádaní. Pakli kto uzří paži svú zchlupatilú viece nežli najavě, jest li chudý, zbohatie, pakli bohatý, věčieho sbožie dosáhne.
Rozdiel sedmdesátý a čtvrtý, o rukú smysl indiských mudrcóv
Ktož spatří, jako by měl viece prstóv na ruce nežli pět, rozmnožie se modlitby vzácné k bohu a zmocnie u vieře. Pakli vidí, že jemu prst uťat anebo upadl, poneduží a viery oslabí. Palec znamená jitřní modlitbu, ukazač mešní,