zabiv Baltazara, babylonského krále, vypálil Babylonii a zkazil chválu jejie a přenesl na Perské královstvie čest babylonskú, nebo která jest nynie Babylonii, ta jest zase ustanovena od Kambisa, slyšíc Římané, že zkažena Babylonia, počeli se tvrditi.
Alexandrské královstvie jest Královstvie macedonské, které potom zkazilo jest Královstvie perské, neb Alexander Veliký, když jest přemohl Daria, krále perského, tehdy vzdělával jest velikú Alexandrii, i menší, chtěje, aby jméno jeho věčně v paměti bylo. I bylo jest králuov macedonských, od pátého věku počna, čtrnádcte králuov mocných, počna od Alexandra Velikého až do Kleopatry, totižto Alexandr Veliký, Lagius, Ptolemeus, Filadelfes, Enargetes, Fizopaton, Epifanes, Filometer, Socher, Alexander druhý, Alexander třetí, Fiston, Dionisius, Cleopatra. A všichni sluli jsú Ptolemeové, po prvním Ptolemeovi.
Římské královstvie jest královstvie náramně mocné, maje nynie pětmezcietma králuov pod sebú. To jest nekazilo žádného královstvie krom židovského, ale podávalo sobě všecka královstvie tohoto královstvie, v pátým věku bylo mdlé, ale v šestým jest najmocnější i podnes. Té chvíle spravovali jsú Řím: Scipius, Afrikánus, Aflorus a jiní mistři až do Julia, ale již jsú počínali svět podbíjeti s Ptolomej pokoj činiece, až Publius Terentius poddal Královstvie macedonské v daň, a zabil mnoho