české, totiž Jana Velvara, Václava Hedviku, Václava Podjistebského, Mikuláše Kněževeského, Matěje Drdáka, Opselku uzdáře, Mikuláše Humpolce, Martina Vlašimského, kteřížto neseni jsú na hrad na Karlštejn a na Točník. A druzí sú měštěné utekli, jakožto Jan Puškařík, Košík, a jiní jsú z města vypověděni, totižto Mikuláš Betlémský, Mařík proti Kantorové, lazebník z Královy lázny, Štros bečvář, Poláček krajčí, Filip Pšenička krajčí, Zajieček řezník, Pytel súkenník, Vavřinec Babka krajčí. A potom stěli toho Babku u Praze. A též jsú učinili konšelé na Novém Městě pražském svým měšťanóm.
Ale v ty časy jim nic o tom neřekli, ani za ciesaře, a snad by se toho byli zpravili, neb zrada jest věc veliká
A to se stalo vše proto, že jsú chtěli Prahu zraditi Bedřichovi a jiným, kteříž jsú se spolu scházeli o tu zradu u kněží.
Itemcizojazyčný text léta téhož v pondělí na svatého Blažeje ráno, když slunce zhóry vycházelo, tehdy pustilo z sebe slúp jako ohnivý a krvavý nahoru výše kopie.
Král Albrecht přijat do Prahy za krále českého
Itemcizojazyčný text léta tisícieho čtyřstého XXXIX. knieže Albrecht, rakúský vévoda a král uherský, přijat jest s velikú slavností do města Pražského za krále českého pány zemskými a Pražany ten pátek před svatým Vítem.
Itemcizojazyčný text téhož léta na svatého Víta páni zemští