[IV'1v]číslo strany rukopisuaby jinej klášter opatrován býti a tento náš hynouti měl. Vaše knížecí Milost protahovati neráčí, ale panny Kateřiny již od mladosti až do této sešlosti s námi při sprostném a zvyklém zpravování milostivě zuostaviti a zanechati ráčíte. V tom ve všem Vaší knížecí Milosti v Pánu Bohu[t]Bohu] Buohu Otci k milostivé ochraně a opatření poníženě činíme.
Datum v klášteře tejneckém v pondělí po neděli postní Oculicizojazyčný text[13]3. neděle před Velikonocemi, léta Páně tisícého pětistého vosmdesátého pátého.[14]25. března 1585
Vaší knížecí Milosti, poslušně
Anna, abatyše kláštera tejneckého etc.cizojazyčný text
[IV'2r]číslo strany rukopisu[15]prázdná strana[IV'2v]číslo strany rukopisuOsvícenému knížeti a nejduostojnějšímu v Bohu Otci pánu, panu Martinovi, arcibiskupu pražskému, svaté stolice apoštolské legátu, Jeho Milosti císařské radě a nejvyššímu mistru křižovníkuov s červenou hvězdou, Jeho knížecí Milosti pánu, panu mně milostivě příznivému.[16]Martin Medek z Mohelnice, 9. pražský arcibiskup (1581–1590), 24. velmistr křižovníků s červenou hvězdou (1580 – 1590), v Čechách mimo jiné prosadil přijetí gregoriánského kalendáře (1584)