Připomínky k Vokabuláři webovému

     Na této stránce nám můžete napsat své připomínky k provozu či k informacím Vokabuláře webového.

     Pokud si přejete, abychom na Vaši připomínku odpověděli, uveďte tuto skutečnost v textu Vaší zprávy a vyplňte laskavě kolonku Jméno a E-mail. Vynasnažíme se, abychom na Vaši připomínku reagovali co nejdříve, nejpozději do 14 dnů. Upozorňujeme, že neřešíme domácí úkoly a další školní práce. V těchto případech Vám může pomoci dostupná odborná literatura či další zdroje. Pokud má Vaše připomínka charakter dotazu, upozorňujeme, že odpovědi na dotazy jsou v Ústavu pro jazyk český AV ČR zpoplatněny.

     Jestliže zaškrtnete políčko Souhlasím s publikováním připomínky na VW, Vaše připomínka bude na stránkách VW uveřejněna s Vaším jménem, nikoliv však s Vaší e-mailovou adresou.

     Provozovatel stránek si vyhrazuje právo vyřadit připomínky, které jsou pro provoz Vokabuláře webového zcela nepřínosné či které jsou v rozporu s dobrými mravy.

Max. 2000 znaků
zbývá:
Můžete používat diakritiku.
 
Jméno:
E-mail: (nezveřejňuje se)  


Připomínky za poslední měsíc


Heslo:
Připomínka: Dobrý den, hledala jsem na Vašich stránkách pár slov, která pochází z Jiráskova Temna, z něhož právě překládám krátký úryvek do angličtiny pro jednoho klienta. Slovo perkmistr jsem našla, ale slovo assessor zde chybí. Zde je úryvek: "Sameček zapomněl na vinaře, perkmistra i jeho assessory a díval se s Filečkem..." To jen tak, kdybyste ho sem třeba chtěli přidat :)
Autor: Jana
Přidáno: 11.4.2015 23:32:00
Odpověď: Výraz "assessor" ("asesor") skutečně není obsažen v jednotném vyhledávacím systému Vokabuláře webového, neboť do tohoto vyhledávání jsou zapojeny jen slovníky staré češtiny a uvedený výraz není pro starou češtinu doložen. Slovo "assessor" však obsahuje např. Slovník česko-německý J. Jungmanna, který je ve Vokabuláři webovém přístupný ze záložky Digitalizované slovníky (z adresy http://vokabular.ujc.cas.cz/moduly/slovniky). Alena Černá

 logo ÚJČVokabulář webový je podpořen projekty GA ČR č. P406/10/1140, č. P406/10/1153 a MK ČR č. DF12P01OVV028.
Copyright © 2006–2015, oddělení vývoje jazyka, Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i.
Vyhledávací program © 2006–2015, Boris Lehečka; Grafický návrh © 2006–2015, Irena Fuková

Vokabulář byl spuštěn před 8 lety, 5 měsíci a 14 dny; verze dat: 1.0.0