Pozvánka na mezioborové kolokvium Historický text a jeho interpretace

20. až 22. října 2021, zámek Kostelec nad Černými lesy


Bible litoměřicko-třeboňská, Litoměřice, Státní oblastní archiv v Litoměřicích, fond Biskupské sbírky Litoměřice, sign. BIF 3.2, fol. 111r

Kolokvium navazuje na diachronní workshopy, které pořádá oddělení vývoje jazyka Ústavu pro jazyk český AV ČR, v. v. i., od roku 2014. Akce je určena pro bohemisty, slavisty, klasické filology, historiky a specialisty z dalších příbuzných oborů. Hlavním smyslem setkání je představení nových poznatků či prezentace výsledků běžících nebo nedávno skončených projektů s diachronní tematikou a dále navazování kontaktů mezi zúčastněnými odborníky. Kolokvium také poskytuje studentům VŠ možnost prezentace bakalářských, magisterských a disertačních prací.

Vítány jsou příspěvky v rozsahu 15 až 30 minut. Sborník není plánován, konferenční poplatek není požadován. Po ukončení kolokvia budou abstrakty a vybrané prezentace dostupné na těchto webových stránkách.

Přihlašovací formulář najdete zde. Registrujte se nejpozději do 17. 9. 2021.

Ubytování je rezervováno v místě jednání v zámeckých apartmánech. Náklady na ubytování (přednostně účastníkům s příspěvkem) hradí pořadatel.

Stravování je částečně hrazeno pořadatelem: zajištěny jsou snídaně (vegetariánská, bezlepková i bezlaktózová varianta) a coffee-breaky. Obědy a večeře si účastníci zajišťují individuálně, městys nabízí širokou paletu stravovacích zařízení.

Společenský program: v místě jednání bude k dispozici k večernímu neformálnímu jednání společenská místnost s nabídkou alkoholických i nealkoholických nápojů. V případě zájmu je možné realizovat prohlídku zámku a místního pivovaru s odborným výkladem.

Kontaktní osoba: Andrea Svobodová (a.svobodova@ujc.cas.cz, 225 391 460)

Konání kolokvia je podpořeno programem Strategie AV21 Akademie věd České republiky.

logo ÚJČ Copyright © 2006–2024, oddělení vývoje jazyka, Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i.
Vyhledávací program © 2006–2024, Boris Lehečka; Grafický návrh © 2006–2024, Irena Fuková

Vokabulář byl spuštěn před 17 lety, 8 měsíci a 7 dny; verze dat: 1.1.25
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Strategie AV21
Web je podpořen Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR, projektem č. LM2023062
(LINDAT/CLARIAH-CZ).